תערוכה פראנקפורט 2020

פראנקפורט 2020 - תמונה עם נציגי כפר הסכינים של טאקפו 1

בפברואר 2020 יצאנו לפגוש את חלק מהיצרנים שלנו בתערוכה גדולה שהתקיימה בפראנקפורט, גרמניה. התחנה הראשונה שלנו הייתה בדוכן של המשלחת מכפר הסכינים של טאקפו. כפר הסכינים של טאקפו הוא קואופרטיב שהוקם עי" מאסטרים כמו הירושי קאטו, טאקשי סאג'י, שירו קאמו, ואנריו קאצושיגה במטרה לרכז את הידע של כל המאסטרים במקום אחד. >בעבר היה נהוג שלכל מאסטר יש את הסודות השמורים שלו שהוא שומר בקנאות בתוך המשפחה ולא מוציא בשום אופן, אבל מייסדי כפר הסכינים של טאקפו החליטו לשנות גישה ולחלוק את הידע שלהם.

זכינו להצטלם עם הנשיא של כפר הסכינים טאסטר קאמו ועם מאסטר אוקדה.

Frankfurt 2020 - TKV 1
צוות היקארי סכיני שף עם המשלחת מכפר הסכינים של טאקפו

התחנה השנייה שלנו הייתה בדוכן של חברת הוקיאמה, יצרנית סכיני מטבח גדולה מאיזור טוסה, סכיני המטבח שלהם עדיין לא מופיעים בחנות, אנו צופים שהם יצטרפו לקטלוג עד סוף השנה. גילינו גם ששגרירת ישראל ביפן ביקרה במפעל שלהם, מעניין מאוד.

פראנקפורט 2020 - תמונה בדוכן של סכיני הוקיאמה
צוות היקארי סכיני שף וסכיני הוקיאמה.

שמחנו לפגוש בתערוכה גם את הנשיא של סכיני קאנצ'וגו, קאוואמורה סאן ולפגוש את העוזר איטו סאן. סכיני השף של קאנצ'וגו נמכרים מהר מאוד בחנות ואנו מקווים לראות בחנות עוד סדרות סכיני שף חדשות מבית היוצר שלהם.

פראנקפורט 2020 - צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם סכיני קאנצ'וגו
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם סכיני קאנצ'וגו

בדוכן של סכיני שיזו פגשנו את הנשיא ומנהל המכירות של החברה. סכיני השף של שיזו טאקומי השתלבו יפה בקטלוג שלנו והסדרה החדשה שלהם נמכרת בהצלחה כבר מספר חודשים. סירנו עם הנשיא על האפשרות של ייצור סכיני מפלדות אבקה בעתיד הקרוב, אנו מקווים שהוא ישקול את זה בחיוב.

מנהל המכירות של שיזו שמח לספר לנו על ההיסטוריה של העיר סקי והעם היהודי. בעיר ישנו מוזיאון שמנציח את פועלו של חסיד אומות העולם צ'יאונה סוגיהארה, אשר הציל יהודים רבים מליטא בזמן השואה ונתן להם מקלט ביפן.

צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם שיזו טאקומי
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם שיזו טאקומי

ביקרנו גם בדוכן המושקע של סאנקראפט סכיני שף, הסכינים שלהם נכנסו לקטלוג לפני מספר ימים ואנחנו כבר הולכים להזמין משלוח חדש בעקבות הביקוש. כרגע נמכרות שתי סדרות שלהם באתר, אנחנו ממליצים לבדוק אותם בקטלוג.

צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם סאנקראפט
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם סאנקראפט.

שמחנו לפגוש גם חברים מצרפת בדוכן של טיארס איסארד. טיארס איסארד היא יצרנית סכינים המתמחה בסכיני מטבח, ותערים לגילוח. הנציגה שלהם אפילו דוברת עברית, איזה צירוף מקרים.

צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות טיארס איסארד.
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות טיארס איסארד.

כמובן שלא פיספסנו את הדוכן של החברים מסכיני זאנמאי. זאנמאי מייצרת מגוון כלי חיתוך וסכינים בעיר סקי. שמחנו להצטלם עם הנשיא והעוזר שלו. לא פספסנו את ההזדמנות לבקש מהם לייצר בשבילנו סכינים חדשים מפלדות אבקה ובגימור דמשק, יש לנו הרגשה שהם השתכנעו, נחכה וניראה.

צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות סכיני זאנמאי
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות סכיני זאנמאי.

לסיום, ביקרנו גם את סכיני יושידה. יושידה מפורסמת כחברה שמתמקדת בעיקר בייצור כלים חקלאיים, אבל יש להם גם מחלקה שאחראית על ייצור סכיני מטבח בניהולו של הנפח מאסטר אוסאמו שמחשל סכיני שף מפלדת האבקה ZDP-189.

צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות יושידה
צוות היקארי סכיני שף בתמונה עם צוות יושידה.
שינוי גודל גופנים