מדריך: ציוד השחזת תער גילוח

תער גילוח – ציוד השחזה

מדריך מפורט על ציוד ההשחזה הנדרש לתחזוקה והשחזה של תער גילוח. המדריך מחולק לארבע רמות של הצטיידות: מינימאלי, בסיסי, מתקדם, מקצועי, כל רמה מייצגת תג מחיר גבוה יותר מהקודמת. המדריך נועד לתת מידע פשוט וישיר למתגלח קלאסי בתחילת דרכו שרוצה להצטייד על מנת להשחיז את התער שלו ואינו נועד לאספנים ותיקים אשר יש ברשותם עשרות אבנים וסטרופים עם משחות הברקה שונות.

לקטלוג תערים, ציוד גילוח והשחזה לחץ כאן…

ציוד מינימאלי להשחזת תער גילוח

 • משוט או רצועת עור (Strop).
 • משחת הברקה.

במידה ויש ברשותך תער גילוח שכבר מוכן לגילוח, ואתה רוצה להשקיע את הסכום המינימאלי בכדי לתחזק אותו, תוכל להסתפק לפחות לתקופה מסויימת ברצועת עור עם משחת הברקה. המשחה תבצע השחזה עדינה מאוד על התער, והדבר יאפשר להמשיך ולהתגלח איתו לתקופה מסויימת.

ציוד השחזה בסיסי להשחזת סכין גילוח

 • אבן פיניש סנתטית בגרעין של #8000 ומעלה או אבן טבעית (+נאגורה) להשחזה סופית של תער.
 • משוט או רצועת עור (Strop).

בעזרת אבן השחזה תוכל לתחזק את החדות של התער שלך בלי שום בעיה. אבל לא תוכל להשחיז תער שאינו מוכן לגילוח או לתקן פגם שיווצר בתער. הסטרופ יאפשר לך לשמור על הלהב ישר ונקי משאריות מתכת שנוצרות במהלך ההשחזה (burr).

ציוד מתקדם להשחזת תער

 • אבן סנתטית בגרעין #1000.
 • אבן פיניש סנתטית בגרעין של #8000 ומעלה או אבן טבעית (+נאגורה) להשחזה סופית.
 • משוט או רצועת עור (Strop).

גרעין #1000 באבנים סנתטיות מוכר כגרעין בינוני, אבל מכיוון שתער הוא כלי דק מאוד, גרעין #1000 משמש בד"כ כאבן ההשחזה הגסה ביותר שבעזרתה מתקנים פגמים קלים בלהב או מכינים את הלהב בפעם הראשונה (השחזה ראשונית). לאחר מכן ניתן לעבור לאבן הפיניש ולבסוף לסיים על הסטרופ.

סט ציוד מקצועי מקצועי

 • אבן סנתטית בגרעין #1000.
 • אבן סנתטית בגרעין #3000-#4000.
 • אבן פיניש סנתטית בגרעין של #8000 ומעלה או אבן טבעית (+נאגורה) להשחזה סופית.
 • משוט או רצועת עור (Strop).

גרעין #1000 הוא גרעין בינוני, אבל מכיוון שסכין גילוח הוא כלי דק מאוד, גרעין #1000 משמש בד"כ כאבן ההשחזה הגסה ביותר שבעזרתה מתקנים פגמים קלים בלהב או מכינים את הלהב בפעם הראשונה (השחזה ראשונית). לאחר מכן עוברים לאבן בגרעין #3000-#4000 ולבסוף ניתן לעבור לאבן הפיניש ולבסוף לסיים על הסטרופ.

לקטלוג תערים, ציוד גילוח והשחזה לחץ כאן…

מהי אבן יפנית טבעית ומדוע היא עדיפה על אבן סנתטית בגרעין גבוה

אבן יפנית טבעית הינה אבן השחזה שנכרתה מתוך מספר הרים מסביב לעיר קיוטו ביפן. האבנים הטבעיות היפניות מפורסמות מאוד והן משמשות עד היום נגרים מקצועים, שפים ומתגלחים. אי אפשר לקבוע שאבן השחזה סנתטית תתן תוצאה פחותה לזו של אבן טבעית, מכיוון שהדעה של אדם היא סוביקטיבית ואנו מניחים שאפשר למצוא מתגלחים קלאסיים שישבעו שאבן סנתטית כזו או אחרת טובה יותר מכל אבן טבעית שניסו. מה שאפשר להגיד בלב שלם הוא שמתגלחים ומומחים רבים טוענים שהפיניש שנותנות אבנים יפניות טבעיות לתער גילוח הוא הטוב ביותר, ושתתקשו למצוא הרבה אנשים שיעדיפו אבן סנתטית על פני אבן טבעית.

אבני הפיניש היפניות שאנו משווקים מגיעות ישירות מבעל מכרה, הן נקיות, בדוקות, ומתאימות באופן מושלם לתער.

מהי נאגורה ומדוע צריך אותה כאשר משתמשים באבן פיניש יפנית טבעית

אבני פיניש יפניות טבעיות הינן אבנים קשות מאוד. על מנת שאבן כזו תעבוד צריך לשחרר ממנה חלקקי השחזה וליצור בעזרתם ובעזרת מים מעין בוץ. בלי בוץ האבן לא תעשה כמעט כלום. אבן הנאגורה עוזרת ליצור בוץ על גבי האבן הקשה ובכך להתניע את ההשחזה. במקום אבן נאגורה, אפשר לעבוד על טהרת האבן עצמה, וליצור בוץ בעזרת משטח יהלום בגרעין #1000-#2000, ובכך לא לערבב את האבן העדינה עם גורמים אחרים.