שובר המיתוסים #4: כל האמת על מבצעים

שובר המיתוסים #4: האם המבצעים בישראל אמיתיים?

מבצע לפסח! מבצע ראש השנה! מבצע סוף שנה! סוף עונה! לא לפספס!

האם באמת יש חנויות המורידות את המחיר ב 20%-50% לפריט ככה פתאום בגלל חג? האם אלה הזדמנויות מטורפות? או משהו אחר לגמרי..?

לפני הכל, בואו נסכים שחנות לא מוכרת פריטים בהפסד, נכון? גם בטח שמותג או חנות לא יצאו בקמפיינים יקרים באינטרנט/טלוויזיה לפרסום של מכירת פריטים בהפסד, נכון? אז איך יתכן שיש חנויות שבהן יש מבצעים מטורפים של עשרות אחוזים על סירים או בגדים או סכיני שף?

אם מישהו מסוגל בכלל לתת לכם 50% הנחה על סכין שף שעולה 800 ₪, ולמכור אותו ב-400 ₪ בשביל החג ועוד להרוויח, דמיינו איזה רווח אדיר הוא מגלגל עליו כשאין חג. דמיינו מה העלות של הסכין הזה לחנות…

לדוגמא, בפסח האחרון נתקלנו בפרסום של מבצע לפסח על מחבת ממותג A במחיר של 89 ₪ במקום 209 ₪. 57% הנחה! נסו לחשוב רגע מה העלות של המחבת כזו אם החנות יכולה למכור אותה ב-89 ₪, אחרי קמפיין פרסום שעולה כסף, ועוד להרוויח. נסו לחשוב לרגע שאם הם עדיין מרוויחים כסף במחיר של 89 ₪, אז כמה רווח הם עשו כשמכרו לכם לא בחג כשהמחבת עלתה 209 ₪? נסו לדמיין כמה באמת שווה המחבת הזו, כמה היא עולה.

אז איך המבצעים באמת עובדים?

חנויות לוקחות פריט (בגד, סיר, סכין שף) ומחשבות את המחיר שבו הן רוצות למכור אותו, נניח 200 ₪. אחרי זה הן מכפילות (ולפעמים גם משלשות) את המחיר ל-400 ₪ וזה המחיר שמופיע ביום יום. ככה הן עושות לכל הפריטים בחנות. עכשיו כל חודש החנות תעשה מבצע מיוחד על מחלקה אחרת של  40% הנחה. לפעמים כששף נכנס לחנות, יגידו לו שרק לו, בגלל שהוא שף, יתנו 45% הנחת שף מיוחדת. לפני החג, החנות תעשה מבצע סופר מיוחד של 50% לכמה מחלקות. מדי פעם יכנס גם פראייר לחנות ויקנה את הפריט במחיר הכפול, כי מה לעשות, הוא צריך אותו היום. זו רק דעתנו כמובן.

אז למה עושים את זה? כי אנשים מרוכזים יותר בהנחה מאשר במוצר!

אנשים משוטטים באינטרנט או בחנות פיזית, ופתאום רואים פרסום לחג של 50% הנחה. לפתע הם מוצאים את עצמם שמים בעגלה פריט שמעולם לא התכוונו לקנות, רק בשביל שחלילה לא יפספסו את ההזדמנות. לפעמים גם כשהם כן מחפשים סכין מטבח נניח, הם יהיו יותר מרוכזים בזה שהם מקבלים במקום מסוים 40-50% הנחת סלב, או הנחת שף או הנחה לחג מאשר שהם יהיו מרוכזים במה הם קונים, האם הוא טוב, האם הם בכלל מבינים מהו אותו סכין ומה הוא שווה. הם אפילו לא יחשבו לרגע איך בכלל יתכן שיש 50% הנחה על מוצר.

לכן אנו תמיד אומרים לכל מי ששואל, בהיקארי סכיני שף מוכרים סכינים, לא הנחות! אצלנו לא עושים שטיקים וטריקים ובלבול מכוון. אצלנו אין מחירים כפולים עם 50% הנחה, אצלנו המחיר אמיתי, תמיד! גם לשף, גם לטבח, גם לבשלן בבית וגם לך.

אז עכשיו אתם יודעים את הסוד, מקווים שפקחנו כמה עיניים עם התיאוריה המעניינת שלנו.