קטלוג סכיני מטבח: מסודר לפי סוג סכין מטבח

סכיני מטבח מסוג גיוטו (Gyuto) – סכין מטבח ורסטילי לשימוש כללי לכל מטלות החיתוך

הגיוטו הוא הגרסה היפנית לסכין השף המערבי. סכיני שף נקראים כך אך הם אינם מיועדים רק לשפים מקצועיים, סכינים אלו הם הרב גוניים ביותר במטבח ומיועדים לכמות השימושים הרחבה ביותר. הרבה בשלנים בייתים נוטים להשתמש בסכיני מטבח פשוטות וקצרות ונרתעים משימוש בסכין שף גדולה ואיכותית, אך אלה שהחליטו לעשות את הצעד ולהתחיל להשתמש בסכין שף מקצועית לא יחזרו אחורה לסכינים הפשוטות לעולם. סכין הגיוטו שונה מסכין השף המערבי הרגיל בכך שהוא חודד לזווית חדה יותר ומגיע בדר"כ בפלדה יפנית קשה יותר.

המלאי אזל
החל מ: 495.00
החל מ: 525.00
המלאי אזל
החל מ: 555.00
החל מ: 595.00
החל מ: 735.00
החל מ: 785.00
החל מ: 895.00
המלאי אזל
המלאי אזל
המלאי אזל
החל מ: 1,195.00
המלאי אזל
החל מ: 1,345.00
החל מ: 1,495.00

סכיני מטבח מסוג סנטוקו (Santoku) – סכין מטבח המתאים לכל המטלות וחומרי הגלם

סנטוקו הוא סכין שף בסגנון יפני. פירוש המילה סנטוקו הוא "שלוש סגולות" (חיתוך, פריסה וקיצוץ), והוא נפוץ מאוד במטבחים יפנים ביתיים ומקצועיים. בעבר היה ה-"נקירי", שהינו סכין ירקות, הסכין שהיה מצוי בכל מטבח ביפן, אך כאשר יפן נחשפה למערב, נכנס לראשונה למטבח היפני בשר בקר, ומכיוון שעתה נדרשו היפנים גם לחיתוך בשר, הומצא סכין שהוא הכלאה בין הנקירי המוכר, לבין סכין השף של המערב, ומגלם את היתרונות שבשני הסכינים הללו - הסכין הזה הוא הסנטוקו.

סנטוקו מתאפיין בקצה (שפיץ) מחודד בדומה לסכין שף, אך העגלוליות (Curve) של להבו מתונה יותר בדומה לנקירי. סנטוקו יהיה ברוב המקרים גבוה יותר מסכין שף בסגנון מערבי, ואורך להבו ינוע בין 150-180 מ"מ. בשנים האחרונות סכין הסנטוקו הפך לפופולרי בישראל ובעולם בכלל, הוא מומלץ במיוחד לבשלנים מתחילים, אך נמצא גם כמעט בכל מטבח מקצועי כסכין מטבח לשימוש כללי. הסנטוקו מאפשר חיתוך קל ומדויק לכל סוגי מוצרי הגלם במטבח (אסייתי או מערבי), וצורתו הרחבה מאפשרת לערום את מוצרי הגלם על גביו ולהעבירם בקלות מקרש החיתוך אל סיר הבישול.

המלאי אזל
המלאי אזל
החל מ: 485.00
המלאי אזל
החל מ: 585.00
החל מ: 655.00
החל מ: 695.00
החל מ: 750.00
החל מ: 885.00
המלאי אזל
החל מ: 1,065.00
המלאי אזל

סכיני מטבח מסוג בונקה (Bunka) – סכין מטבח לשימוש כללי המתאים לכל המטלות וחומרי הגלם

סכן בונקה הינו סכין שף יפני רב תכליתי המתאים לכל העבודות במטבח. הסכין בדר"כ רחב יותר מסכין שף רגיל, ובעל קצה מחודד בזווית אגרסיבית שיכול לחרוץ בקלות בשר ודגים ועוזר מאוד בחיתוך בצלים.

החל מ: 1,195.00
המלאי אזל
המלאי אזל
החל מ: 1,445.00
המלאי אזל
המלאי אזל
החל מ: 1,095.00
המלאי אזל

סכיני מטבח מסוג קיריצ'וקא (Kiritsuke) – סכין מטבח רב שימושי המתאים לכל מטלות החיתוך וחומרי הגלם

סכין הקיריצוקא מגיע בשתי צורות, בצורה המסורתית בה הוא מושחז מצד אחד בלבד ומהווה מעין שילוב בין סכין אוסובה ליאנאגיבה, בצורה השנייה הוא מגיע מושחז משני צדדיו ומשמש כסכין שף לשימוש כללי עם פרופיל בעל עיקול עדין יותר. מספרים שבעבר רק השף הבכיר ביותר במסעדה היה יכול להחזיק סכין קיריצוקא, והסכין היה מהווה סמל סטאטוס. בשתי צורותיו הסכין הוא סכין לשימוש כללי שיכול למלא את כל המטלות במטבח.

סכיני מטבח מסוג נקירי (Nakiri) – סכין ירקות, נוח מאוד לחיתוך תפו"א/בטטות, קיצוץ עשבים, וכל עבודה עם ירק

סכיני עזר למטבח – סכין מטבח לעבודות עדינות וחומרי גלם קטנים

סכין עזר הוא סכין מצוין לעבודות העדינות ביותר במטבח. הסכין מאפשרת חיתוך מדוייק של ירקות קטני מידה, כמו כן משמש גם לקילוף.

סכיני מטבח מסוג יאנאגיבה (Yanagiba) – סכין מטבח לפריסת דגים לסאשימי, ידועה גם כסכין סושי

פירוש המילה יאנאגיבה הוא "עלה ערבה". הסכין משמש לפריסת דגים לסשימי (סושי). אורכו של הסכין מאפשר פריסת דגים בתנועת משיכה חלקה אחת וללא תנועות של ניסור (הלוך חזור), ובכך הדג העדין שומר על הטריות ועל המרקם שלו. סכין היאנאגיבה תמיד מחודד מצדו אחד בלבד. סכיני היאנאגיבה אותם אנו מייבאים בד"כ מחודדים מצידם הימני ומיועדים למשתמשים ימניים בלבד!

סכין ירקות אוסובה (Usuba) – סכין ירקות יפנית למקצוענים

סכין האוסובה הוא סכין מטבח יפני מסורתי, הוא משמש שפים יפניים מקצועיים לחיתוך ירקות. סכין המטבח מושחז בצידו האחד בלבד ומאפשר חיתוכים חדים ומדוייקים. צורתו מאפשרת לו לפרוס לדף ביתר קלות חומרי גלם צילינדריים כמו דייקון או מלפפון בשיטת katsuramuki. הסכין פופולרי במיוחד בקרב שפים מקיוטו מכיוון שלקיוטו אין גישה לים והיא הייתה תלוייה יותר במאכלים מן הצומח. ישנן שתי וריאציות עיקריות לסכין האוסובה. סגנון אדו בו קצה הלהב הוא שטוח, וסגנון קאנסאי בו הלהב מתעגל לקראת הסוף.

סכיני מטבח מסוג דבה (Deba) – סכין מטבח לפילוט דגים

דבה היא סכין מטבח שנועדה בעיקר לפירוק ופילוט דגים, אך שימושית גם לפירוק עופוץ. הדבה כבדה ועבה בכדי שתוכל לחתוך ולהפריד את ראש הדג, ולחתוך דרך עצמותיו בעת הפילוט. הדבה אינה מיועדת לעצמות עבות כמו של עופות או בקר.

סכיני מטבח לפריסת בשר מסוג שוג'יהיקי (Sujihiki) – סכין מטבח המשמשת לפריסת נתחי בשר

סכין פריסת בשר הוא סכין ארוך המשתמש לפריסת פרוסות בשר/סטייקים מנתחי בשר גדולים לפי העשייה או מצלי/רוסטביף. אורך הסכין ורוחבו הצר מאפשרים לו לפרוס נתחי בשר גדולים בקלות וביעילות ללא חיכוך מיותר שהיה יוצר סכין שף רחב.

סכיני מטבח לפירוק בשר מסוג גאראסוקי (Garasuki) – סכין מטבח המשמש לפירוק בשר

סכין פירוק בשר המשמש לפירוק והפרדת בשר מעצמות, האח הגדול של סכין ההונסוקי. הסכין מושחז מצידו האחד, דבר המאפשר חיתוכים מדויקים מאוד בצמוד לעצמות. עוביו של הסכין מאפשר לו לפרק מפרקים בקלות וקצה הלהב המזכיר מקור מאפשר גישה לכל מקום בקלות מרבית. סכין הגאראסקי הוא אחד המבוקשים בקרב קצבים וטבחים העוסקים בפירוק ביפן ובעולם בכלל.

סכין לחם

סכינים לחיתוך מזון קפוא