סכין חדשה מדגם F1xb מבית חברת פלקניבן

סכין קומנדו טקטית פלקניבן F1xb

סכין קומנדו מבית פלקניבן

פלקניבן היא חברה שבדית המתמחה בייצור סכין קומנדו מאז 1984. החברה היא חברה משפחתית עם שורשים מאזור נורבוטן, שבדיה. המשפחה היא משפחת ציידים ודייגים שמביאה את הניסיון העשיר שלה אל תכנון וייצור סכיני קומנדו של החברה.

החברה נוסדה על ידי פטר הוג'ברגר – "הניסיון העשיר שלנו מאפשר לנו להעז להגיד שהסכינים שלנו הם בין סכיני האל-חלד המיוצרים באופן סדרתי החזקים בעולם."

פירוש השם פלקניבן (Fällkniven) הוא סכין מתקפל.

סכין טקטית דגם F1x Black

סכין קומנדו טקטית פלקניבן F1xb
סכין קומנדו טקטית פלקניבן F1xb

סכין F1 הוא סכין קומנדו הפופולרי ביותר של חברת פלקניבן. הסכין נבדק ע"י המרכז ללוחמה ימית של צבא ארה"ב ואושר לשימוש מבצעי על חיל האוויר האמריקאי והמארינס, ונמצא בשימוש של חיל האוויר השבדי (משנת 1995) ועוד צבאות ויחידות מבצעיות ברחבי העולם.

דגם ה-X של הסכין דוחף אותו לרמה חדשה לגמרי של ביצועים. דגמי ה-X מבית חברת פלקניבן השבדית הם סכיני קומנדו חזקים, חדים ובטוחים ביותר של החברה. הסכינים הטקטיות האלו תוכננו על מנת לעמוד בעומסים כבדים כך שתוכל לסמוך עליהם בכל מצב.

כמו כל סכיני הקומנדו של חברת פלקניבן, גם דגם F1xb מיוצר ביפן.

גרסאת ה-Black של סכין קומנדו F1x היא גרסא בעלת ציפוי מיוחד ללהב העשוי מ-Tungsten Carbide. מדובר בציפוי עמיד מאוד, מהטובים ביותר בשוק העולמי. קושי הציפוי הוא בערך HRC 83 או 2400 HV (Vickers).

הנדנים של גרסאת ה-X הם בעלי נעילה כפולה חכמה. נעילה קשה ע"י ידית נעילה בצד הנדן, ונעילה רכה המאפשרת שליפה מהירה עם הטיה קלה של הלהב. הנדן מאפשר נשיאה נוחה ובטוחה לסכין והוא חלק חשוב ואינטגרלי מהמוצר והשימושיות שלו.

ביקורת ראשונה על סכין קומנדו F1xb

כאן תוכלו לראות את לארס מערוץ ההישרדות Survival Russia מדבר על החוויה שלו בשימוש עם סכין קומנדו F1xb של פלקניבן, וגם מדגים שימושים שונים:

ביקורת שנייה על סכיני קומנדו פלקניבן מדגם F1xb

כאן תוכלו לראות את ביורן משבדיה מדגים מגוון שימושים בסכין קומנדו F1xb של פלקניבן:

כתיבת תגובה

צ'ט עם בן אדם