מספריים לשיער מבית סאנמונג'ו – הטכנולוגיה היפנית הייחודית מאחורי המספריים

מספריים לשיער מבית סאנמונג'ו – רקע כללי

סאנמונג'ו מייצרים מספריים משנת 1893, הם ליטשו את הטכנולוגיה והמספריים שלהם לכדי שלמות לאורך ארבעה דורות. שלא כמו מספריים המיוצרות במפעל ממוכן באופן אוטומטי, כל זוג מספריים לשיער מבית סאנמונג'ו מיוצר בעבודת יד ע"י בעל מקצוע מיומן בעל שנים של ניסיון.

הפלדה

מספרי השיער של סאנמונג'ו מיוצרים מפלדת אבקה (PM\HSS Steel) קניינית בקושי יוצא דופן של 61 בסולם רוקוול (HRC). הפלדה קשה מאוד – דבר המאפשר שמירה על חדות לאורך זמן רב מאוד, והמבנה הקריסטלי שלה מעודן – מה שמאפשר לפלדה להיות מושחזת לכדי רמת חדות יוצאת דופן.

בורג ללא חיכוך בעל מיסב כפול – פטנט רשום

אחד היתרונות המשמעותים ביותר של מספרי הספרים של סאנמונג'ו הוא הבורג הייחודי שלהם בעל המיסב הכפול, אשר הופך את המספריים למספריים ללא חיכוך. את הבורג פיתח נשיא המפעל הנוכחי בעצמו לאחר עבודה ומחקר מומשכים. הבורג מאפשר לאיזור הידיות של המספריים "לצוף" ללא מגע כלל, כשיש בניהן מרחק של 0.001 מ"מ בדיוק. נקודת המגע היחידה במספריים היא בחלק החותך/הלהבים. אלה המספריים היחידות בעולם המסוגלות להציע רמת דיוק גבוהה שכזו. הבורג יציב לחלוטין ללא כל רטט בלהבים – דבר נפוץ מאוד במספריים בעלות ברגים פשוטים, הוא מאפשר תנועה חלקה חסרת חיכוך, והוא חזק מספיק כדי לחתוך גם את השיער הנוקשה ביותר. בנוסף מדובר בבורג "חופשי מתחזוקה" (אין צורך לשמן). התנועה חסרת החיכוך של המספריים תאפשר לך עבודה מדוייקת אשר לא תאמץ את היד, גם לאורך יום עבודה ארוך.

מספריים לשיער עם בורג המיסב הכפול
אין כל מגע בין הידיות באיזור המסומן באדום.

טכנולוגיית הייצור של המספריים

שלא כמו במפעלים אוטומטיים בהם צורת המספריים נחתכת ע"י שבלונות (כמו חיתוך צורות של עוגיות בבצק) בסרט נע – בסאנמונג'ו כל זוג מספריים נחתך אחד אחד בלייזר, תהליך שלוקח באזור שעה לכל זוג מספריים. הדבר מאפשר לייצר מספרים בהתאמה מוחלטת, כל צורה אפשרית. לכן בהזמנת מספרי דילול השיער של סאנמונג'ו תוכל לבחור את אחוז החיתוך שמתאים לך (הצפיפות של המסרק) ברזולוציה של 5% (10%\15%\20%\25%\30%\35%\40% או 60%). ובמספרי חיתוך השיער של סאנמונג'ו תוכל לבחור בין צורות להב שונות לפי ההעדפה האישית שלך.

הנשיא הקודם (השלישי) של מספרי סאנמונג'ו התמקד בתחום חישול הפלדה, ופיתח טכנולוגיות ייחודיות לבקרה וטיפול וחום שנמצאות עד היום בשימוש של 120 חברות שונות ביפן.

נשיא החברה יושינורי קאוואשימה סאן זכה בפרס מחוז היוגו על הפטנט הייחודי שפיתח – בורג המיסב הכפול.